Nezanedbávejte výměnu oleje v automatické převodovce!
Dnešní moderní automatické převodovky jsou daleko složitější a jemnější zařízení, nežli motory vašich aut, ve kterých si necháte v určitých intervalech měnit olej zcela automaticky. V útrobách automatické převodovky se nachází přesný hydraulicko mechanický přenos síly motoru na kola vozu, velice citlivý na jakékoliv znečištění oleje.
Stárnoucí olej ztrácí své přirozené vlastnosti, snižuje se jeho viskozita a hustota, ulpívají v něm drobné částice vzniklé otěrem pohyblivých částí v automatické převodovce a tím vzniká velká pravděpodobnost snížení životnosti a zhoršení funkčnosti automatické převodovky (rázy při řazení, nepravidelné řazení apod.). To může vést k vážné závadě například na hydrodynamickém měniči momentu, lamelové spojce, planetovém soukolí apod.
Proto je třeba věnovat výměně oleje v automatické převodovce dostatek pozornosti, a to v pravidelných intervalech.
Doporučený interval výměny oleje v automatické převodovce je u nového vozu po najetí 100 000 km a poté každých 60 000 km.
Klasická výměna oleje přináší riziko následného ucpání
Při klasické výměně dojde asi k 50% výměně olejové náplně. Většina servisů mění olej odpuštěním starého a dolitím nového. Tento postup je naprosto špatný, protože téměř polovina starého oleje zůstane v převodovce a nový olej se tímto znehodnotí. Dále je tu velké riziko rozpuštění usazenin novým olejem a následnému ucpání různých částí velmi citlivé mechatroniky.
Výhody použití plničky
Při použití plničky se díky odsátí použitého oleje, proplachu a naplněním nového oleje pod tlakem dosáhne téměř ke 100% výměně celého objemu olejové náplně převodovky. To znamená i chladiče, měniče momentu a veškerých olejových vedení.
Autoservis NEAN SERVICE, S.R.O  provádí tedy výplach celého olejového systému značek IVECO,FIAT,BMW, ŠKODA,SEAT,MERCEDES BENZ, a další značky.
Výplach převodovky doporučujeme konzultovat s našimi proškolenými odborníky, kteří zjistí stav i funkci převodovky a projdou i její diagnostiku. Ne každé převodovce může výplach prospět.
Objednávka servisu automaticképřevodovky

Děkujeme za odeslání!